Öğr. Gör. İzbel C. Ülgen

Ana Sayfa \ Kişiler \ Akademik Personel \ Öğr. Gör. İzbel C. Ülgen

Son 15 aydan beri Yakın Doğu Universitesi Turizm ve Hotel İşletmeciliği Yüksek Okulunda Muhasebe ve Finansal Muhasebe dersleri vermektedir. 2002 yılından beri Profosyonel Chartered Certified Muhasebe üyesidir.

Izbel Ulgen Londra doğumludur, bankacı bir babanın ve öğretmen bir annenin kızıdır. Babası Uluslar Arası bir bankada çalışmasından dolayı Londrada görevliydi. Kıbrıs’a dönünce ilk okulu ve Orta okulu Lefkoşada tamamladı. Türk Maarif Kolejinden 9 O level aldıktan sonra A levelları için Ingiltere’ye yatılı okula gönderildi. 4 tane A level geçerek Londra’daki “London School of  Economics”  de Işletme fakültesini kazandı. 1988 yılında mezun oldu. Daha sonra öğrenimini Muhasebe üstüne devam etti.

1992 senesinde Muhasebe imtihanlarını geçip muhasebe şirketlerinde ve bankacılık söktöründe çaliştı. 2002 yılında Kıbrıs’a geri döndü. 2002 de gerekli koşulları tamamlayıp “ Chartered Sertifikalı” Muhasebe uyeliğine kabul olundu.

2003 senesinde Yakın Doğu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümünde İşletme İngilizcesi ve Masraf ve İşletme Muhasebesi dersleri verdi. Uzun zaman bu görevde devam etti. 2007 de evlenip çocuk sahibi olunca 2012 de ara verip aile şirketinde çalıştı..